ابزارهای نجات Holmatro با باتری های دوستدار طبیعت

ابزارهای نجات Holmatro با باتری های دوستدار طبیعت

Holmatro اخیرا سری جدیدی از ابزارهای نجات را ارائه کرده است که همراه با منبع تغذیه آن (باتری) در زمره کالاهای دوستدار طبیعت هستند. آخرین موارد اضافه شده به این طیف شامل ابزارهای ترکیبی، کاترهای ویژه برش قطعات خودروهای جدید، چکش ها و اسپریدرها هستند که با باتری های موصوف، از سال ۲۰۱۲ عرضه شده اند.

همه کالاهای این طیف فاقد انتشار مواد سمی هستند که این امر برای نجات دهندگان و قربانیان بسیار ارزشمند است. به خصوص وقتی که در محیط های محدود (زیرزمینی) مانند تونل ها، قطارها، اتوبوس ها و ساختمان های از هم پاشیده، استفاده می شوند. آنها همچنین مصرف انرژی را کاهش داده و کمترین صدا را تولید می کنند که استرس مصدومین را محدودتر و ارتباطات در محل را بهبود می دهد. در عین حال باتری های دارای ظرفیت بالا (لیتیوم یون برای ابزارها و LiFePO4 برای پمپ) به افزایش زمان عملیات کمک می کنند.

با گسترش این طیف از کالاها، Holmatro به نیروهای امدادی گزینه ای خاص را ارایه می کند؛ ابزارهای نجاتی که با باتری کار می کنند و جابجایی‌شان راحت تر است. یا یک پمپ باتری دار که برای هر موقعیت نجاتی مناسب بوده و نیز نیروی مورد نیاز ابزارهای هولماتروی موجود را تامین می کند. با این پمپ کاربر برای عملیات در زیر یا روی آب آماده است و می تواند پمپ را بر روی زمین گذاشته و لوله های آن را به راحتی به ابزارهای مورد نظر برساند.

 

منبع: ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق

دیدگاه‌ها ۰

*
*