FLACS-Fire نرم افزار جدید مدلسازی حریق و انفجار GexCon

FLACS-Fire نرم افزار جدید مدلسازی حریق و انفجار GexCon

GexCon سازنده نرم افزارهای مدلسازی حریق ، انفجار و طیف سازی و تجزیه، از پکیج نرم افزاری جدید خود تحت عنوان FLACS-Fire رونمایی کرد. این نرم افزار که برای صنایع فرایندی همچون نفت، گاز و سیمان ساخته شده است، قابلیت ساخت جزئیات انواع حریق و انفجار را در مدل های Jet Fire و Pool Fire دارد.

اولین نسخه این نرم افزار در سال ۱۹۸۶ تحت عنوان computational fluid dynamics CFD ارائه شده بود که قادر به محاسبات دینامیکی سیال مطابق استاندارد صنعتی در سه بعدی سازی جهت تجزیه، تحلیل و طیف سنجی انفجار گاز بود. Djurre Siccama مدیرعامل GexCon می گوید: مدلسازی حریق ، حلقه گمشده ای برای کاربران ما بود. به خصوص در بخش نفت و گاز Offshore . در حالی که Jet Fire و Pool Fire ازجمله خطرات اصلی محسوب می شوند، این نرم افزار به راحتی کلیه اطلاعات مورد نیاز فرمانده حادثه را با دقیق ترین جزئیات در اختیار وی قرار می دهد.

در این نرم افزار تخصصی که هم می تواند به ورژن قبلی خود اضافه شود و هم به تنهایی کار کند، کاربران نیازی به استفاده از سایر فرمول های مدلسازی حریق ندارند. استفاده ساده و آسان، خروجی های فوق العاده واقعی و همچنین قابلیت ارتباط با سایر سیستم های هوشمند اطلاعاتی، توانسته نظر بسیاری از مهندسین ایمنی را در صنایع حساس فرایندی و بهره برداری جلب نماید. FLACS-Fire طی ۸ سال اخیر توسط تیمی متخصص که بر روی ساخت FLACS که قابلیت به اشتراک گذاری همان خصوصیات ساده و مدل های پکیجی هماهنگ و یکپارچه پیشرفته را داراست، تولید شده است.

ترجمه نمودارها به زبان ساده و آموزنده برای کاربران و همچنین سرعت و دقت بالا، بازدهی این نرم افزار را افزایش داده است. Siccama می افزاید: این دقیقاً همان نیاز صنعت می باشد. این نرم افزار کلیه مزایای نسخه قبلی خود را به صورت سه بعدی، CFD و مخصوص حریق را دارد. این کار منجر به ایجاد بازدهی بالاتر، مدلسازی با جزئیات و قابلیت در نظر گرفتن هندسه و استقرار تجهیزات و لوله کشی ها که رفتار حریق را مورد تأثیر قرار می دهد، عملاً پس انداز ملموسی را به مشتریان ارائه می دهد.

 

منبع: ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق

دیدگاه‌ها ۰

*
*