Dräger و راه‌حل ایمن و اقتصادی برای تأسیسات Offshore

Dräger و راه‌حل ایمن و اقتصادی برای تأسیسات Offshore

واحد دریایی و Offshore شرکت Dräger معتقد است تکنولوژی تصویربرداری حرارتی با ارتقای سرمایه‌ای سیستم مدیریتی یکپارچه به اپراتورهای صنایع نفت و گاز Offshore کمک می‌نماید. این منافع دریایی ابتدا توسط Peter Sonne مدیر واحد مدیریت حسابداری ایمنی Dräger در دانمارک طی بازدید از یک غول نفتی بین‌المللی کشف شد. این موضوع در زمان بازدید و عکس برداری حرارتی از سطح پر شده مخزن یک از مشتریان در سال گذشته صورت پذیرفت.

Peter Sonne اینگونه توضیح داد: ما با هم به این نتیجه رسیدیم که با توجه به پتانسیل استفاده از این وسیله و دشواری استفاده در Offshore ، از این تکنولوژی استفاده کنیم. از آن زمان، مشتریان متوجه شدند که منافع قابل توجهی در استفاده از تکنولوژی Dräger در سکوهای نفتی دریای شمال به دست خواهند آورد. از این تجهیزات برای کشف گرمای اضافی اتصالات، کشف حریق و یا عدم اتصال تجهیزات الکتریکی نصب شده و همچنین شناسایی امکان انتشار زود هنگام برای جلوگیری از خرابی‌های پرهزینه و نتیجتاً جلوگیری از هدر رفت مقادیر هنگفت سرمایه‌های شرکت استفاده گردید.

کارکرد دوربین‌های حرارتی به این صورت است که نقاط حساس و مهم را قبل از تعمیر و نگهداری تجهیزات در Offshore شناسایی و راهکاری سریع و آسان را به اپراتورها می‌دهد که پتانسیل بروز مشکلات را قبل از کارکرد و پلان عملیاتی چک کند تا منجر به کاهش خرابی در سیستم گردد. رله دوربین‌های حرارتی، حتی در تاریکی مطلق، ایجاد کوچک‌ترین تغییر دما را در شرایط مه، دود و هرگونه شرایط جوی نامساعد، کشف می‌کنند.

تصاویر و فیلم‌های تهیه شده از دوربین‌های حرارتی، قابل دانلود بوده و قابل بازبینی هستند. این دوربین‌های حرارتی با داشتن گواهینامه Atex در نواحی با خطر بالا و حتی پرخطر سکوهای نفتی نیز قابل استفاده هستند.

Phil Saxton مدیرکل واحد دریایی و Offshore شرکت Dräger در پروژه نفتی Aberdeen انگلستان می‌افزاید: پس از گذشت ۲۵ سال از زمان بدترین فاجعه جهان، “Piper Alpha” و درس‌هایی که از آن گرفته شد، Dräger همواره به دنبال این بود که در اندازه‌گیری‌های پیشگیرانه یک گام جلوتر باشد تا از روند مستمر ارتقای استاندارد ایمنی Offshore اطمینان حاصل کند. گاهی اوقات نقاط بحرانی و حساس با چشم غیرمسلح قابل رویت نیستند. بنابراین واحد برنامه‌ریزی و نگهداری باید با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن این نقاط را کشف و پیش از وقوع هرگونه حادثه منجر به پیامدهای سنگین، آن را رفع نماید.

 

منبع: ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق

دیدگاه‌ها ۰

*
*