سیستم کفساز هوای فشرده CAFS

سیستم کفساز هوای فشرده CAFS

این فناوری ضمن ساخت کف با کیفیت بالا و قدرت خاموش کنندگی زیاد و تشکیل حباب ها از گاز ازت، مزایای دیگری نیز دارد. مزایای این سیستم عبارتند از:

  1.  برد زیاد: این سیستم دارای برد بسیار بالایی بین CAFS ها در دنیا است. با استفاده از این سیستم و پرتاب زیاد آن، می‌توان با حریق فاصله مناسب را حفظ نمود.
  2. قابلیت کار با انواع فوم‌ها: مکانیزم این سیستم طوری طراحی شده تا بتواند با انواع فوم‌های آتش نشانی حریق را مهار نماید.
  3. عدم نیاز به پمپ: این سیستم نیازی به پمپ ندارد و فشار لازم از سیلندرهای نیتروژن تأمین می‌شود.
  4. استهلاک بسیار کم: استهلاک این سیستم بسیار کم بوده و در شیرهای ورود و خروج دستگاه خلاصه می‌شود.
  5. راه‌اندازی سریع و آسان: تنها با سه حرکت در هنگام حریق می‌توان این دستگاه را راه اندازی نمود که باعث بالا رفتن سرعت اطفاء حریق و در نتیجه کاهش پیامدهای گسترش آتش سوزی می‌شود.
  6. شارژ ارزان، سریع و ساده: این دستگاه توسط مصرف کننده قابل شارژ بوده و می توان آن را در زمانی کوتاه شارژ نمود. برای شارژ این دستگاه نیازی به هیچ وسیله خاصی نیست و هزینه شارژ آن بسیار کم می باشد.
  7. حمل و جابجایی آسان : این دستگاه قابل نصب روی خودرو، تریلر و چرخ های بزرگ است که حمل آن را بسیار آسان می نماید.
  8. کاربرد دستی و ثابت: این سیستم را می توان به دو صورت اطفاء دستی و نیز اتصال به اسپرینکلر استفاده نمود که مناسب جایگاه های عرضه سوخت و کارخانجات می باشد.
  9. ساخت ۳ حالت فوم: این دستگاه قابلیت ساخت ۳ حالت فوم، بدون نیاز به کم و زیاد کردن درصد فوم را دارا است. فوم غلیظ یا فوم خشک که دارای چسبندگی و پایداری بسیار بالایی است، فوم رقیق و فوم بسیار رقیق که با حرکت سریع بر روی مایعات نفتی مشتعل آنها را به سرعت اطفاء می‌نماید.

 

منبع: ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق

دیدگاه‌ها ۰

*
*